Sub-Total: $0.00
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT OSP 9MM BK 3″ 13+1 GU
$634.00
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT OSP 9MM BK 3″ 13+1 GU
Out of stock
Additional information
| UPC | 706397990220 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HC9319BOSP-GU25 |
| Shipping Weight | 4.007 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 11 + 1 |
| Number of Magazines | 2 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Sights | Tritium/Luminescent Front, Tactical Rack U-Notch Rear |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |




