Sub-Total: $0.00
SS XR920 ELITE 9MM THRD BLK BRL PST 2 17RD
$999.00
SS XR920 ELITE 9MM THRD BLK BRL PST 2 17RD
13 in stock
Description
SS XR920 ELITE 9MM THRD BLK BRL PST 2 17RD
Additional information
| UPC | 810013432923 |
|---|---|
| Manufacturer | SHAS |
| Manufacturer Part Number | SS3010 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 7.63 |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.95 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| Units per Box | 1 |




