Sub-Total: $0.00
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT OSP 9MM BLK 3″ CA GU
$594.00
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT OSP 9MM BLK 3″ CA GU
200 in stock
Additional information
| UPC | 706397991173 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HC9319BOSPCAP25 |
| Action | Double Action Only |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Model | Hellcat OSP |
| Product Type | Striker Fired |
| Shipping Weight | 4.222 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Number of Magazines | 5 10 rd. |
| Package Height | 6.4 |
| Package Width | 10.4 |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Sights Type | Night |




