Sub-Total: $0.00
HECKLER AND KOCH (HK USA) VP9L 9MM BLK 5″ 10+1 NS OR
$949.00
HECKLER AND KOCH (HK USA) VP9L 9MM BLK 5″ 10+1 NS OR
1 in stock
Additional information
| UPC | 642230269682 |
|---|---|
| Manufacturer | Heckler & Koch / H&K |
| Manufacturer Part Number | 81001158 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Model | VP9L |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Firing Pin/Trigger Block |
| Shipping Weight | 3.792 |
| Sights | Night Sights |
| Slide Description | Long/Lightening Cuts/Optic Cut |
| ATF Type | Pistol |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 10.4 |
| Rate of Twist | 1-in-9.8" |
| Sights Type | Night Sights |




