Sub-Total: $0.00
Daniel Defense 0707716176018 AR-15 5.56x45mm NATO 10.30″ Threaded
$383.00
Daniel Defense 0707716176018 AR-15 5.56x45mm NATO 10.30″ Threaded
Out of stock
SKU: TSW|3489
Category: AR Barrels
Description
This Daniel Defense barrel has a black heavy phosphate exterior coating with chrome lining and features a Government barrel profile.
Additional information
| UPC | 852548002301 |
|---|---|
| Manufacturer | Daniel Defense |
| Manufacturer Part Number | 0707716176018 |
| Barrel Length | 10.3" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Length | 10.30" |
| Model | AR-15 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:7" |
Related products
-

Ballistic Advantage BABL65CR18PQ Premium Series 6.5 Creedmoor 18″ Threaded Hanson Profile, Midlength with .875″ Low Pro Gas Block, Black QPQ 4150 Chrome Moly Vanadium Steel, Fits AR-10
$285.00 Add to cart -

Faxon Firearms Gunner Match Series .223 Wylde 16″ Salt Bath Nitride 416R Stainless Steel
$243.00 Add to cart -

Ballistic Advantage BABL308019PQ Premium Series 308 Win 16″ Threaded Hanson Profile, Midlength with Low Pro Gas Block, Black QPQ 4150 Chrome Moly Vanadium Steel, Fits AR-10
$275.50 Add to cart -

BA BABL557103MC 5.56 BRL CMV 10.3 CAR GOV CHRME
$161.50 Read more
