Sub-Total: $0.00
Diamondback 65M18M50B8R DB Barrel 6.5 Grendel 18″ Mid-Length Black Nitride 4150 Chrome Moly Vanadium Steel
$146.00
Diamondback 65M18M50B8R DB Barrel 6.5 Grendel 18″ Mid-Length Black Nitride 4150 Chrome Moly Vanadium Steel
9 in stock
SKU: TSW|148377
Category: AR Barrels
Description
Replace your barrel, or finish your build with this 18″ black nitride barrel from Diamondback! Made of 4150 CMV with a mid-length gas system.
Additional information
| UPC | 815875019084 |
|---|---|
| Manufacturer | Diamondback Firearms |
| Manufacturer Part Number | 65M18M50B8R |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Model | DB Barrel |
| Length | 18" |
| Product Type | Barrel |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Grendel |
Related products
-

Ballistic Advantage BABL556010M Modern Series 5.56x45mm NATO 14.50″ Black QPQ Finish 4150 Chrome Moly Vanadium Steel Material Midlength with Government Profile for AR-15
$152.00 Add to cart -

Faxon Firearms 15B35P7NGQ5RNP3 Match Series Gunner 300 Blackout 7.50″ QPQ Black Nitride 416R Stainless Steel Recessed Target Crown Steel Barrel
$191.00 Add to cart -

ROSCO BL BBL 16″ 300BLK HB 1/8
$178.20 Read more -

Faxon Firearms 15A58M16NGQ Match Series Gunner 5.56x45mm NATO 16″ Target Crown Steel QPQ Black Nitride 4150 Steel Barrel
$188.00 Add to cart
