Sub-Total: $0.00
HOWA HCSLVTG65CGW M1500 65CRD 20 GRY WEBBING
$879.00
HOWA HCSLVTG65CGW M1500 65CRD 20 GRY WEBBING
Out of stock
Description
The Superlite Vertical Howa action build that is in between the popular Howa mini action and standard short action platform. The perfect stick and move mountain rifle or compact tree stand go to setup that performs.
Additional information
| UPC | 682146888225 |
|---|---|
| Manufacturer | HOWA |
| Manufacturer Part Number | HCSLVTG65CGW |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | 3 Position |
| Barrel Length | 20" |
| Action | Bolt Action |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 3 + 1 |




