Sub-Total: $0.00
PROOF RESEARCH BARREL PR15 STEEL 6ARC 18″
$709.00
PROOF RESEARCH BARREL PR15 STEEL 6ARC 18″
1 in stock
SKU: TSW|126660
Category: AR Barrels
Additional information
| UPC | 843068128688 |
|---|---|
| Manufacturer | Proof Research |
| Manufacturer Part Number | 128688 |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | 6mm ARC |
| Length | 18" |
| Model | AR-Style Barrel |
| Product Type | Accessory-Barrels |
| Rate of Twist | 1:7.5" |
| Shipping Weight | 0.0 |
Related products
-

ROSCO BL BBL 16″ 300BLK HB 1/8
$178.20 Read more -

Diamondback 556C16H50B8NYR DB Barrel 5.56x45mm NATO 16″ Black Nitride Chrome Moly Vanadium Steel Barrel
$111.00 Add to cart -

Ballistic Advantage BABL65CR17PQ Premium Series 6.5 Creedmoor 16″ Threaded Hanson Profile, Midlength with .875″ Low Pro Gas Block, Black QPQ 4150 Chrome Moly Vanadium Steel, Fits AR-10
$275.50 Add to cart -

Faxon Firearms Gunner Match Series .223 Wylde 16″ Salt Bath Nitride 416R Stainless Steel
$243.00 Add to cart
