Sub-Total: $0.00
Rosco Manufacturing BL-115-M4-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 11.50″ Nitride 4150 CMV Barrel
$150.30
Rosco Manufacturing BL-115-M4-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 11.50″ Nitride 4150 CMV Barrel
7 in stock
SKU: RSR|ROSBL-115-M4-556-7-C
Category: AR Barrels
Description
This Rosco 11.5″ M4 5.56 NATO Bloodline Barrel is designed to be the perfect addition to any SBR or Pistol build.
Additional information
| UPC | 181969500029 |
|---|---|
| Manufacturer | Rosco Manufacturing |
| Manufacturer Part Number | BL-115-M4-556-7-C |
| Length | 11.50" |
| Model | Bloodline |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Barrel Length | 11.5" |
| Product Type | Barrel |
Related products
-

ROSCO 16″ GVT 5.56 NATO
$166.50 Add to cart -

Faxon Firearms 15BW7R20NTMHL5RNP3 Match Series Target 223 Wylde 20″ Bead Blast 416-R Stainless Barrel
$275.00 Read more -

Ballistic Advantage BABL65CR17PQ Premium Series 6.5 Creedmoor 16″ Threaded Hanson Profile, Midlength with .875″ Low Pro Gas Block, Black QPQ 4150 Chrome Moly Vanadium Steel, Fits AR-10
$275.50 Add to cart -

Faxon Firearms 15B35P7NGQ5RNP3 Match Series Gunner 300 Blackout 7.50″ QPQ Black Nitride 416R Stainless Steel Recessed Target Crown Steel Barrel
$191.00 Add to cart
