Sub-Total: $0.00
RUGER SFAR 6.5CR BLK 20″ 20RD TB
$1,109.00
RUGER SFAR 6.5CR BLK 20″ 20RD TB
Out of stock
Additional information
| UPC | 736676056132 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 05613 |
| Shipping Weight | 9.7 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 42.00 |
| Model | SFAR |
| Number of Magazines | 1 20 rd. Magpul PMAG |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Sights | No Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |




