Sub-Total: $0.00
SAV 32365 AXIS 2 PRO FOREST SP CAMO LH 6.5CRD
$604.00
SAV 32365 AXIS 2 PRO FOREST SP CAMO LH 6.5CRD
Out of stock
Description
The AXIS 2 PRO offers hunters a new look with improved ergonomics. Featuring user-adjustable AccuTrigger; thread-in headspacing; threaded barrel; one-piece rail and an updated bolt handle with a sleek, ergonomic design delivers on functionality. *Note- the Forest SP camo has an added textured coating.
Additional information
| UPC | 011356323651 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32365 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 |
| Length | 48.8000 |
| Model | Axis 2 Pro |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:7.5" |
| Sights | No |




