Sub-Total: $0.00
SAV 32393 AXIS 2 PRO WESTERN COMPACT 6MMARC
$572.00
SAV 32393 AXIS 2 PRO WESTERN COMPACT 6MMARC
Out of stock
Description
The AXIS 2 PRO offers hunters a new look with improved ergonomics. Featuring user-adjustable AccuTrigger; thread-in headspacing; threaded barrel; one-piece rail and an updated bolt handle with a sleek, ergonomic design delivers on functionality.
Additional information
| UPC | 011356323934 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32393 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6mm ARC |
| Capacity | 4 + 1 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-7.5" |
| Shipping Weight | 9.0 |
| Sights | No Sights |




