Sub-Total: $0.00
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT OSP 9MM FDE 3″ 13+1 GU
$674.00
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT OSP 9MM FDE 3″ 13+1 GU
Out of stock
Additional information
| UPC | 706397990244 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HC9319FOSP-GU25 |
| Shipping Weight | 4.238 |
| Action | Double Action Only |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 |
| Number of Magazines | 5 3-11 rd. and 2-13 rd. |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Sights | Tritium/Luminescent Front, Tactical Rack U-Notch Rear |
| Sights Type | Contrast |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |




