Sub-Total: $0.00
SPRINGFIELD ARMORY WAYPOINT 7MAG CF FXD GREEN
$2,123.00
SPRINGFIELD ARMORY WAYPOINT 7MAG CF FXD GREEN
1 in stock
Additional information
| UPC | 706397959227 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | BAW9247CFG |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Mil-Spec Green Cerakote |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 7 mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 |
| Length | 47.7500 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. Accumag |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 13.1 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 12.1 |
| Sights | No |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |




