Sub-Total: $0.00
True Precision Inc TPG19BXTBL Glock 9mm Luger 4.50″ Threaded Black Nitride Stainless Steel, Fits Glock 19 Gen1-5
$181.00
True Precision Inc TPG19BXTBL Glock 9mm Luger 4.50″ Threaded Black Nitride Stainless Steel, Fits Glock 19 Gen1-5
39 in stock
SKU: RSR|TRUTP-G19B-XTBL
Category: Glock Barrels
Description
TRUE barrels deliver unmatched accuracy, combining advanced cuts, chamfers, and feed ramp designed to outperform OEM standards and to ensure reliable feeding of all types of ammunition designs. The proprietary stainless steel broach cut rifling underscores the commitment to those who demand the best.
Additional information
| UPC | 719104534396 |
|---|---|
| Manufacturer | True Precision |
| Manufacturer Part Number | TP-G19B-XTBL |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 4.50" |
| Model | 19 |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:10" RH |
| Sights | No |
| Style | Threaded |




