Sub-Total: $0.00
CMMG 30D810A Barrel Sub-Assembly 300 Blackout 8″ Black Nitride Finish 4140 Chromoly Steel Material Pistol Length with Medium Taper Profile for AR-15
$178.00
CMMG 30D810A Barrel Sub-Assembly 300 Blackout 8″ Black Nitride Finish 4140 Chromoly Steel Material Pistol Length with Medium Taper Profile for AR-15
2 in stock
SKU: BILL|CMMG 30D810A
Category: AR Barrels
Description
Perfect for building your custom AR15 upper group. Comes with properly installed M4 barrel extension. All barrel sub-assemblies are properly headspaced.
Additional information
| UPC | 815835016283 |
|---|---|
| Manufacturer | CMMG |
| Manufacturer Part Number | 30D810A |
| Barrel Length | 8" |
| Caliber/Gauge | .300 AAC Blackout |
| Length | 8" |
| Model | Barrel Sub-Assembly |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:7" |
Related products
-

Faxon Firearms 15BW7R20NTMHL5RNP3 Match Series Target 223 Wylde 20″ Bead Blast 416-R Stainless Barrel
$275.00 Read more -

BALLISTIC BBL 308WIN 16″ MID HNSN PB
$276.00 Read more -

ROSCO 16″ GVT 5.56 NATO
$166.50 Add to cart -

Ballistic Advantage BABL65CR17PQ Premium Series 6.5 Creedmoor 16″ Threaded Hanson Profile, Midlength with .875″ Low Pro Gas Block, Black QPQ 4150 Chrome Moly Vanadium Steel, Fits AR-10
$275.50 Add to cart
